Kılıçdaroğlu ve Akşener yarın bir araya geliyor – 2022

Merhaba,

CHP Grup Başkanvekillerinin yayınladığı bildiri konuşulurken isminin metinde geçmediği bir adayın da gündemde olduğu ifade edildi. Halk TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker, bağlandığı programda CHP ve İYİ Parti liderlerinin yarın bir araya geleceğini de sözlerine ekledi.

Halk TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker’in açıklamalarından bazı önemli başlıklar şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu ve Akşener yarın bir araya gelecekler. İYİ Parti ile CHP arasında ne zamandır gerilimin olduğu konuşuluyordu. 2 Mart’taki görüşme öncesinde aradaki pürüzlerin giderilmesi için görüşecekler. Ama o açıklamada şöyle bir metin vardı: ‘Aslında metinde bulamayacağınız bir isim üzerinde ortaklaştılar’ dedi Özgür Özel. Bu cümle bir tartışma yarattı. CHP’deki kaynaklarımla da görüştüm. Tüm vekiller partideki cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu yönünde görüş bildirdi, görüşün bildiriye yansımasını istedi. Kemal Kılıçdaroğlu kendi adının bu bildiriye yansımasına izin vermedi. Ama aday belirleme yetkisinin 6’lı masada olduğunu söyledi.

‘Metinde bulamayacağınız bir isim üzerinde ortaklaştılar’

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, ‘CHP TBMM grubu olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonraki bütün süreçlerde grubumuz adına karar alma konusunda oy birliğiyle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yetkilendirilmiştir’ açıklamasını yaparken ‘metinde bulamayacağınız bir isim üzerinde ortaklaştılar’ dedi.

‘Aslında metinde bulmayacağınız bir isim üzerinde de ortaklaştılar’ sözleri dikkat çeken Özel şöyle konuştu: Milletvekillerinin toplantıda yaklaşmakta olan seçimler ve Cumhurbaşkanı adayının tespit yöntemi konusunda görüşlerini bildirdiklerini aktaran Özel, “Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz talep etti ve tamamına yakını söz haklarını kullandı. Kendileri aday belirleme noktasında metin üzerinde de ortaklaştılar. Aslında kendileri metinde bulmayacağınız bir isim üzerinde de ortaklaştılar; ancak bu aşamada Sayın Genel Başkanımızın 6’lı masanın ortak iradesine vurgu ve 6’lı masadan belirlenecek adayın, Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olması noktasındaki kararlılıkla bizlere çizdiği çerçeveye bağlı kaldık”.


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

Yorum yapın