İYİ Partililerden Kemal Kılıçdaroğlu’na Yaşar Okuyan tepkisi – 2022

Merhaba,

‘Akşener hakkında dosya’ krizinden sonra İYİ Partili Ali Kıdık ve İbrahim Özkan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Yaşar Okuyan’la görüşmesine tepki gösterdi. İYİ Partililer “Kabul etmiyoruz” dedi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin fotoğrafını paylaşarak “Kılıçdaroğlu ile yarım saati aşan bir süre TBMM’deki CHP Grup odasında görüştük. Deprem ve seçimleri ele aldık” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan sosyal medya hesabından bu görüşmeye tepki gösterdi. Özkan, “Bu yalancının Genel Başkanıma iftirası ortada dururken, bu görüntüyü paylaşmasını kabul etmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun Okuyan ile görüşmesi sonrası itirazlarını dile getiren İYİ Partililerin açıklamaları sonrası dosya krizi tekrarlanmış oldu.

NE OLMUŞTU?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, İYİ Parti lideri Akşener hakkında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bir yıl önce bir dosya halinde bazı bilgiler verdiğini, Akşener’in ‘bu bilgiler sebebiyle cumhurbaşkanı adayı olamayacağını’ iddia etmişti.

‘Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına engel çıkaranın Akşener olduğunu‘ da söyleyen Okuyan, CHP içinden veya CHP’ye yakın çevreler tarafından yürütülen ‘Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında da İYİ Parti ve Akşener’in bulunduğunu’ öne sürmüş, Kılıçdaroğlu da iddiaları yalanlamıştı.

Artı Gerçek


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

Yorum yapın